Kadra pedagogiczna

W przedszkolu realizowana jest przez posiadającą pełne kwalifikacje kadrę pedagogiczną podstawa programowa wychowania przedszkolnego z dnia 23 grudnia 2008 r. w oparciu o program wychowania przedszkolnego "Zanim będę uczniem" Elżbiety Tokarskiej i Jolanty Kopała oraz "Dziecięca matematyka" Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej.

W pracy okiekuńczo-dydaktyczno-wychowawczej stosowane są innowacyjne, aktywizujące i stymulujące rozwój dziecka elementy metod pracy:

- Metoda Rudolfa Labana - gimnastyka twórcza (ekspresyjna), ruch podejmowany przy muzyce , płynność ruchów
- Metoda Carla Orfa - muzyka-mowa-ruch, gra na instrumentach, improwizacje muzyczne
- Metoda Emila Jaquesa Dalcroza - rytmika, wyrażania muzyki ruchem
- Metoda Batii Strauss - aktywne słuchanie muzyki, proste ruchy, improwizacje muzyczne
- Metoda Edwina E. Gordona - audiacja- myślowe przetworzenie muzyki, słuchowe jej wyobrażanie, rozwój uzdolnień muzycznych
- Metoda Paula Denissona - "Gimnastyka mózgu" lub "Kinezjologia Edukacyjna" - to ruchowe ćwiczenia relaksacyjne, stymulujące rozwój intelektualny, aktywizujące system nerwowy i uwalniające blokady, ("ruch jest drzwiami do uczenia się")

Copyright by www.przedszkole-oca.pl 2013 | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie b4design.pl